חוגגים עצמאות לנקבוביות העורכל מה שרצית לדעת על מי הפנים ולא העזת לשאול:

המוצר שזוכה להערכה מאוד מצומצמת עד כדי לא קיימת בשגרת הטיפוח שלנו, הוא הטונר, (או מי פנים) וזו לא ממש אשמתנו בכך: במשך שנים דבק בטונר מוניטין רע כתוצאה מריכוזים גבוהים של אלכוהול שחלק ניכר מהמוצרים בשוק הכילו בתוכם והפכו אותם למייבשים, גסים ולא ממש ידידותיים למשתמשת. כמו כן, השימוש הנפוץ ביותר בטונר היה לצורך הסרה מוחלטת של האיפור ולכן הוא לא ממש נתפס כמוצר טיפוח בפני עצמו אלא כלי עזר שנועד לפנות את החלקיקים הנותרים של הלכלוך והאיפור העקשן מהעור.

אלא שהתחום התפתח מאז וכיום אנחנו נמצאים במה שניתן רק להגדיר כתור הזהב של עולם הטיפוח וזה גם אומר שהטונרים עברו שדרוג משמעותי עם השנים. למעשה, תשאלו כל קוריאנית והיא תגיד לכם שטונר הוא דווקא אחד השלבים המשמעותיים בשגרת הטיפוח ואף תתייחס אליו בשם מעורר הכבוד SKIN.

הקוריאנים שנתפסים כחוד החנית בכל הקשור לטכנולוגיות טיפוח, כבר הפנימו את חשיבותו של הטונר ולכן הם משתמשים בו לכמה מטרות:

  • השבת ה-PH התקין לעור לאחר שלב השטיפה והניקוי במים.
  • ריכוך העור והכנתו לקראת החומרים הפעילים שנניח עליו בשגרת הטיפוח שלנו.
  • החדרת לחות ורכיבים מועילים נוספים לתוך העור.

למעשה, הטונר הוא החלק המקשר בין שגרת הסרת האיפור וניקוי העור לבין החלק הטיפולי בשגרת הטיפוח ומכאן גם נובעת חשיבותו. טונרים יכולים להגיע במגוון מרקמים: החל מתרסיסים שמשפריצים על העור או פדים, דרך טונרים בעלי מרקם קליל ומימי ועד לטונרים בעלי מרקם מעט סמיך ודביק יותר.

אך לא רק המרקם וצורת ההנחה משתנה ממוצר למוצר, אלא גם אופן ההנחה והתכלית של המוצר. קיימים טונרים שמטרתם היא כאמור להשיב את הלחות לעור אך ישנם אפילו טונרים המבוססים על חומצות AHA (חומצה גליקולית ו/או לקטית) ומטרתם היא לחשוף תאי עור חדשים באמצעות פילינג כימיקלי עדין. טונרים המבוססים על שימוש בחומצות יכולים לסייע בבעיות כמו פיגמנטציה, עור שנראה עייף וחסר חיוניות ואף יש להם תועלות אנטי-אייג'ינג מוכחות. חשוב לשים לב שכדי שטונר כזה יהיה אפקטיבי, עליו לפעול בסביבה חומצית (לעתים יהיה מידע על כך באריזה של המוצר)

יש טונרים המכילים בתוכם שלל ויטמינים וכאלה שאפשר לעשות בהם שימוש אפילו כסרום, כך שזה בעיקר תלוי בתכונות הנדרשות שלכן מהטונר ומה אתן מבקשות להשיג באמצעות השימוש בו. שימו לב כי טונר המבוסס על חומצות יש להניח על העור רק באמצעות פד, בעוד שטונר לחותי ניתן לטפוח אל תוך העור בעדינות באמצעות הידיים.

אחד הטרנדים החמים בקוריאה כיום הוא ה-7 skin method המבוסס על טפיחת שבע שכבות דקות של טונר לחותי אל תוך העור, בזו אחר זו. הקוריאניות מאמינות גדולות בטיפוח המבוסס על שכבות דקות ולכן העבודה עם הטונר מסייעת להן להחדיר כמה שיותר לחות בבת אחת ובצורה אפקטיבית.

אז אנחנו אמנם עדיין לא נמצאים לגמרי שם יחד עם הקוריאניות, אבל אין ספק שטונר הפך לצעד מאסט בשגרת הטיפוח שלנו. לתשומת לבכן!

NAYA-Naturally as you are#

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה