בית האופנה הבריטי "טיתום ג'ונס"

(צילום: MAR P)

ארגמן בפרנץ' כפול

בית האופנה הבריטי "טיתום ג'ונס" שבראשו המעצבים קתרין טיתום ורוב ג'ונס, ממובילי דור הביניים של האופנה הבריטית, מתאפיין כידוע בעיצובים בעלי טקסטיל מפואר, ססגוני ולעיתים אף צעקני. בתצוגת סתיו/חורף 2016-17 של המותג, שנסובה הפעם סביב מגמת הבובו-שיק (הטרנד האתני) והדפסי האיקט, באו לידי ביטוי מוטיבים של אותנטיות שבטית במגוון טכניקות צביעה ומניפולציות של קשירות ורקמות בסגנון עתיק, בבדים, בדוגמאות מוכפלות ובמרקמים ויזואליים הנפוצים מאד בביגוד הפולקלוריסטי המסורתי. המעצבים לטענתם ביקשו להציג קולקציה רחבה, האוצרת את נפלאות הבדים והאריגים השיבטיים שמקורם באפריקה ובדרום אמריקה.

להשלמת המגמה האופנתית נדרש מותג הלק הבינלאומי ORLY לגבש קונספט הולם. צוות מקצועי בראשותה של מעצבת העל והמדריכה הראשית של המותג, קטיה שו, הציג את טרנד הנייל ארט שזכה לשם Crimson Cut-Out creation (ע"ש ארגמן חתוך) "בבסיס הרעיון היה לקחת את הפס הקונבנציונאלי של הפרנץ' ולשחק איתו בצורה שתמסגר את הציפורניים בקו פרנץ' עליון ובקו נוסף תחתון כמו רומז לאותם אריגים אצטקים. שטח הציפורן נצבע בארגמן (גוון של אדום חם ועמוק) עז ונוכח המוכר בשבטים אלה כצבע פורפורה (צבעה של האצה האדומה) לצד שני קווי פרנץ' (עליון ותחתון) חתוכים כמו "נגזרו" בהתאמה לאריגי השכמיות של השבטים העתיקים.

רוצה גם את ציפורני ארגמן בעיצוב דאבל פרנץ' ? ובכן, תהליך העבודה בניגוד למה שנדמה הוא הפוך. כלומר, ראשית מושחים את שטח הציפורן כולה בגוון האחיד בו תרצי את קווי הפרנץ' שלך, ורק לאחר הייבוש המלא מייצרים למעשה את הפס הרוחבי העבה והמעוגל שיפריד בין שתי הגדות העליונה והתחתונה: החלק החופשי של הציפורן וקו הסהרון הפנימי צמוד הקטיקולה.

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה