הטיפים שיעזרו לך בתקופת החגים

(מחלקת הדיאטה של סטודיו סי מספקת סדרת טיפים)

איך לעבור את תקופת החגים מבלי לעלות במשקל?

תקופת החגים מלווה בארוחות עתירות קלוריות. זה שיש חג זה לא סיבה לאכול בלי חשבון. ארוחות החג של 2 ימי ראש השנה נתנה את שריקת הפתיחה לזלילה הגדולה והבלתי מבוקרת. ממחר נפצח בארוחות חג משפחתיות בסוכות, בחול המועד ובשמחת תורה, בין אם בפיקניק או במנגל בחיק הטבע, בין אם הארוחות מתקיימות במסעדות או מלונות ובין אם מארחים או מתארחים  – בכולם מחוג המשקל זז ימינה, והוא מצביע על מספרים אחרים לגמרי.

הנה הכללים החשובים שיעזרו לך להקדים תרופה למכה.

1. אל תגיעו רעבים לסעודת החג . כך תוכלו לשלוט בקלות רבה יותר על כמויות האוכל שתאכלו.

2. תכננו מראש את הארוחה. כשתגיעו לארוחת החג או לכל ארוחה חגיגית אחרת, תבדקו קודם את המבחר ותוותרו מראש על מאכלים פחות אטרקטיביים עבורכם. אם  בכל זאת תרצו לאכול מהכל, לא חייבים לאכול את הכל. פשוט תיקחו כמויות קטנות מכל מנה.

3. שלבו ירקות בארוחות כי הם בעלי ערך תזונתי גבוה, ומנגד בעלי ערך קלורי נמוך. הוסיפו תמיד סלט למנה העיקרית.

4. הימנעו מרטבים עתירי קלוריות על בסיס מיונז ושמן. הסתפקו בלימון ועשבי תיבול ומעט שמן זית.

5. אכלו לאט. יש לנסות ולהאריך ככל האפשר את זמן הארוחה. למשל, להניח את המזלג בין ביס לביס, לדבר ולשתות עד שיחלפו 20 הדקות מהביס הראשון ואז תחושת השובע תחול.

6. עזרו למארחים בפינוי הגשה, שטיפת כלים ועוד. עבודות אלו יחסכו שהייה ארוכה סביב השולחן  המהווה לעיתים מכשול להתמודדות מתמשכת מול האוכל.

7. הרבו בשתיית מים. שתו 2 כוסות מים לפני הארוחה ובמהלכה.

8. הימנעו משתייה ממותקת. שתייה ממותקת כמו גם מיצי פירות מכילים בין 100-150 קלוריות לכוס. כוס יין אדום מכילה כ- 70 קלוריות. אפשר להסתפק גם בכוס אחת לכל הארוחה.

9. לקינוח מומלץ להעדיף סלט פירות, ליפתן פירות או גלידת שרבט (סורבה, גלידת פרי).

10. הרבו בפעילות גופנית. נצלו את ימי חול המועד לטיולים רגליים ולביצוע של פעילות גופנית כלשהי.

11. העדיפו יציאה לפיקניק על פני מסעדה. לפיקניק מומלץ להצטייד בכריכים מלחם קל או רגיל במקום פיתות, הרבה ירקות ופירות, ומינימום של ממתקים. הצטיידו במים או משקאות דיאטטיים.

חג שמח !

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה