שבוע האופנה האופנה תל אביב | Day One

DAY ONE

התצוגה המרשימה ביותר ביומו הראשון (מופע הפתיחה התקיים אמש) של שבוע האופנה הייתה ללא ספק תצוגת שנקר וניו באלאנס, היכן שהמחלקה לעיצוב אופנה ומותג נעלי הספורט האופנתי חברו יחדיו לחגיגה של אוונגרד עם עיצובים מפרויקטים מצטיינים של סטודנטים משנים ב' ו- ג' בשילובי חומרים לא שגרתיים של נעליים מקולקציות הפרפורמנס והאופנה של מותג הספורט האמריקני-הבינלאומי ניו באלאנס לחורף 2015-16

וזה המקום לציין שהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר דורגה במקום החמישי בקטגוריית בתי הספר המשפיעים על עולם האופנה, ובמקום ה-11 בין כלל בתי הספר לעיצוב אופנה בעולם, בדירוג מקיף וראשון מסוגו שנערך על ידי אתר האופנה הנחשב Businnes of Fashion. עכשיו כולם גם מבינים למה ומדוע !

את התצוגה לבית BELLINKY פתחה ונעלה השחקנית והרקדנית רננה רז בצעדי מחול אלטרנטיבי, באחת התצוגות המרשימות שהוצגו אתמול, נקיה אך עם זאת גם דרמטית, בדגמים בעלי גזרות רחבות ומשחקים תיאטרליים של בדים קשיחים. שלושת המעצבים לבית BELLINKY, עידית ואור בלינקי וקרן אטון, התעלו על עצמם עם אסופת הפריטים הפיסוליים הללו. "אנחנו מאמינים ביופי שבחוסר השלמות, בזמן כאלמנט מעצב ובטבע כמעצב ראשי".

המעצבת בטי אלדד (למותג b e t – k a) רקדנית בלט ודוגמנית לשעבר הציגה קולקציה מעניינת בהשארת לבוש נשים עובדות, ילדים ובובות מהתקופה האדוארדית ולכן נקראה LITTLE TICH "גיליתי עניין רב בחזות העוני של התקופה. שינויים באופן הלבוש הנשי בתקופה האדווארדית אשר היא התקופה האחרונה בה נשים לבשו מחוך בחיי יום יום."

נאמן לתפיסה הדוגלת בשימוש רב עונתי למלתחה הפרטית, הציג המעצב שי שלום קולקציה מחולקת לשלוש חטיבות צבע היוצרות מנעד צבעוני אחיד. הקולקציה מציגה פרשנות לקו התפר שבין המלתחה הנשית לגברית, ומציעה פרשנות מגדרית המאפשרת שימוש בחומרים ובצבעים זהים לחלוטין למלתחה הנשית והגברית כאחד.

את היום חתמה טובה'לה, בעיצובה של טובה'לה וביתה נעמה חסין שהציגו את קולקציית סתיו-חורף 2016. טובה'לה מוכרת וידועה כמעצבת מקורית ויצירתית במיוחד (השנה היא גם החליטה לצייר את הבגדים שלה בעצמה) הנצנוץ והזוהר המיוחדים שכל כך מאפיינים את המותג, ניצפו הפעם על המסלול כשכל פריט עומד בפני עצמו והקולקציה לא מאבדת אחידות אלא דווקא מועצמת מחוזקם של הפריטים. דרך מופלאה לחתום יום נוסף של אופנה ויצירה ישראלית.

 • שבוע האופנה גינדי תל אביב 2015 במתחם קניון האופנה החדש TLV Fashion Mall

 

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

2 תגובות

 • הגב
  מירית
  אוקטובר 20, 2015 על 3:33 pm

  אהבתי את הקולקציה של המעצב שי שלום!!!! שיהיה לשי המון בהצלחה !!!

 • הגב
  לימור כהן
  אוקטובר 23, 2015 על 3:52 pm

  תצוגה משובחת????

 • השאר תגובה