חנות הסחר ההוגן "אחותי"

בתמונה: נטלי עטיה בקמפיין "אחותי, קני הוגן!"

שיטה כלכלית אלטרנטיבית?

הגעתי לחנות "אחותי סחר הוגן" דרך ההיכרות שלי עם שולה קשת, מנכ"לית עמותת "אחותי" וגיליתי חנות קטנה ומטריפה (מי שראה את הסרט זוכר…) אני לא יודעת מה קורה כשסוגרים את החנות בלילה והאם הבובות אכן יוצאות לריקוד עם שמני הזית וכלי המטבח במסיבה, אבל עבורי לקנות מתנות לאהוביי זו סיבה למסיבה בלב. אלא שלא יכולה להיות מסיבה אמיתית כשאני יודעת שמי שאחראי לשמחה הזו, מנוצל עד תנאי עבדות בדיוק כמו בכל חברות המותגים שאנחנו קונים בהם בשגרת היומיום.

כל אישה, נערה, איש ונער, ראויים לקבל שכר עפ״י ערכם ושוויים האמיתי, וכל יוצר וכל אמנית צריכים לקבל את התגמול העיקרי על יצירתם וזמנם במוצר. ככה מתנהלת חברה מתוקנת. לנו יש את האפשרות לשינוי, ועל ידי רכישה הוגנת נוכל ביחד לקדם כלכלה חופשית מניצול ועבדות, תוך התחשבות במשאבי הסביבה הקיימים.

זה לטעמי משמעותו של שיווין הזדמנויות מדויק. כשאתם קונים מוצר במסגרת  הסחר ההוגן, אתם מונעים מצבים בהם נערים ונערות עומדים 15 שעות ביום ללא הפסקה תמורת שכר סמלי, ללא מכסת שעות עבודה סבירה, תנאים אנושיים, חופשות או שכר הוגן. באופן זה, לא תתנו יד לניצול של חלשים או העצמתם הבלתי מידתית של המנהלים ובעלי החברות או התאגידים הגדולים, המנצלים את כוח העבודה הזול.

הפעם, לקראת הפסח, מבצעים מיוחדים על מארזים לחג:

  • כתובת: שלמה המלך 4, תל אביב

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה