היום אומנות

אן ברלינקוף | איך ללכוד את הרגע

הצלמת הצעירה תושבת אמסטרדם אן ברלינקוף, היא תופעה יוצאת דופן ביחסה לצילום ותשוקתה ללכוד את הדבר החמקמק ההוא שהופך תצלום מסטנדרטי לבלתי נשכח. כשהיא נשאלת האם יש נוסחה מיוחדת בה היא משתשמת להגיע לתוצאה המבוקשת, היא תמיד משיבה: “You won’t know until you fucking try” כפי שהיא נוהגת להתנסח.

אז מדוע היא וויתרה על קריירה מפוארת בעולם הפרסום? "אהבתי את האנשים שעובדים בפרסום וגם את העבודה עצמה. עבדתי יום ולילה. אבל בשלב מסוים הרגשתי תקועה, ההשפעה המסחרית על עבודתי המעיטה מהאהבה והיצירתיות של הצילום. לא יכולתי לוותר על התחושה של יצירת משהו בלתי מוגבל." התצלומים של אן וסגנונה הנועז גורמים לצופה לראות, להרגיש, להריח, ולמשש את מושא הצילום. גוף העבודה שלה הוא דרך שונה וייחודית להתעמת עם העולם, עם מיניות, עם הגוף האנושי. "לפעמים אני תוהה האם הגבולות שלי הם בגבול הטעם הטוב, ואז אני נזכרת שלמעשה אין שום גבולות, ויש בחופש הזה משהו אפילו מפחיד."

כשהיתה בת 6, אמרה לה פעם מורתה "יש לך זהב בידיים הקטנות שלך", משהו שהיא מעולם לא שכחה. באותו הזמן החלה אן ציור, איסוף תמונות, הדבקת קולאז'ים ומעט מאוחר יותר החלה לטעום מעולם הצילום כשהמודל הראשון שלה היה דווקא החתול שלה, וכמובן היא עצמה "מכיוון שאני תמיד שם כאשר מתקבל רעיון במוחי".

תצלום טוב מציג לפני הכל פרק מסוים בזמן. פרק בחיים. "אני חושבת שמלחמה ואהבה הם הדברים הכואבים ביותר על פני כדור הארץ. אם נלכוד את הרגעים הללו נצליח למצוא משהו מאוד פגיע ושברירי, השבריריות הזו היא גם כוח. זה הניגוד שמושך אותי. "כמו שאמר אחד מצלמי המלחמה המפורסמים ביותר, רוברט קאפה: "אם התמונות שלך לא מספיק טובות, אתה לא קרוב מספיק."

לאתר הרשמי: www.annebarlinckhoff.com

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

תגובה 1 בלבד

  • הגב
    מירית
    אוקטובר 18, 2015 על 8:19 am

    הראל אהבתי את הפוסט שהעלית ואכן הצלמת הצעירה תושבת אמסטרדם אן ברלינקוף מדהימה והתמונות שלה מאד מיוחדות!

  • השאר תגובה