כך תשמרו על עור הפנים

פורסם במקור באתר סופר-פארם |  www.super-pharm.co.il

עור הפנים שלנו עובר לא מעט תלאות בחיי היומיום. כיצד אנו יכולות לשמור עליו?

עור הפנים שלנו חשוף לזיהום, ולחץ שבהחלט לא תורמים למראהו. כדי ליהנות מעור רענן, אנחנו חייבות לטפל בו ולדאוג לו. כיצד? בדיוק כמו שוויטמינים מסייעים לגוף שלנו, כך הם מסייעים גם לעור.

לדברי מיטל אלנקווה דהאן, רוקחת ברשת סופר-פארם, העור שלנו מושפע מגורמים שונים:

1. מים – מומלץ להקפיד על שתיית 8 כוסות מים ביום לפחות

2. חשיפה לשמש – חשיפה לא מבוקרת לקרני השמש מעודדת את הזדקנות העור ומעלה באופן משמעותי את הסיכון לחלות בסרטן העור. מומלץ להקפיד על שימוש בקרם פנים המכיל מסנני קרינה.

3. רדיקלים חופשיים – פוגעים בשכבת הקולגן של העור האחראית לשמירה על מבנה העור והאלסטיות שבו. אנטי אוקסידנטים וויטמינים מסייעים לנו בשמירה על העור.

אלו הוויטמינים החיוניים לשמירה על עור הפנים:

ויטמין A  
ויטמין A מסייע לשמירת הלחות הטבעית של העור וכן מסייע לתהליכי בניית התאים. הכמות העשירה ביותר של הוויטמין, הנקרא גם רטינול, מגיעה מן החי. לכן, ניתן להשיג את הוויטמין דרך תזונה עשירה בבשר ובעיקר כבד, ולשמחת הצמחונים ניתן למצוא את רכיב הבטא קרוטן, ההופך בגוף לוויטמין A, בבטטה, גזר, ברוקולי, תרד, דלעת ועוד. בנוסף, מכיוון שהוא ידוע כמסייע לשמירה על העור, רטינול מצוי בלא מעט מוצרי קוסמטיקה לשימוש חיצוני כמו קרמים וסרומים לפנים. ניתן ליטול בטבליות כרכיב בודד או בתוך מולטי ויטמין. לנשים בהריון אסור להשתמש ברטינול.

ויטמין B
משפחת ויטמין B, ובעיקר ויטמין B3, B6 12B, ו-B5 עשויים לסייע לבעלי עור רגיש או יבש, ואדמומי ומסייעים לאחידות בגוון העור. איפה תמצאו אותם? בעיקר בירקות ירוקים, יוגורט ובחיטה מלאה. כבונוס, הם גם מסייעים למראה השיער, למרות שעודף בוויטמין B עלול לגרום לקרקפת שומנית וכתוצאה מכך לקשקשים, אז כמו בכל דבר בחיים – יש לצרוך במידה. רוחי ציטרוננבאום, יועצת לתוספי תזונה בסופר-פארם מדגישה גם את הביוטין, ממשפחת ויטמין B, כנוגד חמצון, המסייע לתהליכי חילוף התאים ומסייע לא רק לעור, כי אם גם לשיער ולציפורניים.

ויטמין C
בדומה לוויטמין A, גם ויטמין C, מסייע לשמירה על העור. שילוב בין שני הוויטמינים יכול בהחלט לסייע למטרה. בנוסף, ויטמין C מסייע לטשטוש פיגמנטציה, נזקים שנגרמו לעור מהשמש וגם מסייע לצמצום נראות של כלי דם. אפשר למצוא אותו בתוספים, קרמים למיניהם ופירות הדר וירקות. כמו כן, הוספה של ויטמין C מסייעת לקרמים המיועדים לעור הפנים לפעילות אפקטיבית יותר.

ויטמין E
ויטמין E הוא בעל תפקיד חשוב, בעיקר במדינה רוויית שמש כמו שלנו. בנוסף, הוא נוגד חמצון, המסייע בהפחתת רדיקלים חופשיים ועשוי לסייע בהפחתת נזקים שונים הנגרמים לעור. היכן הוא נמצא? תוכלו למצוא את הוויטמין במקדמי הגנה ובקרמים לעור הפנים. בנוסף, ניתן להקל על החלמה של עור וצלקות באמצעות מריחת התכשירים ישירות על העור. אם תרצו להשיגו בדרך טבעית, אפשר לצרוך נבט חיטה, זיתים, בוטנים וגרעיני חמנייה. בנוסף, ניתן ליטול את הוויטמין בכמוסות או בטיפות לבליעה.

ויטמינים ביופלבנואידים
יכול להיות שמעולם לא שמעתם על ויטמינים ביופלבנואידים, הנקראים לעתים גם ויטמין U. אלה הם קבוצת החומרים האחראים בין השאר לצבעם של הפירות, אבל לפי ציטרוננבאום מדובר במשפחת ויטמינים המסייעים מאוד לגוף – הם נוגדי חמצון, ומסייעים לתאים, לכלי הדם והמערכת החיסונית. ניתן למצוא אותם בקליפות של פירות הדר ולכן בדרך כלל תוכלו למצוא אותם כרכיב בתוסף של ויטמין C. תוכלו למצוא אותם גם בפירות יער וירקות ירוקים.

מאחר ומדובר בלא מעט תוספים, ישנו תכשיר משולב שמרכז בתוכו את מיטב הוויטמינים. לדוגמה:

1. מולטי ויטמין לנשים קוואנטום של לייף – המכיל ויטמינים ומינרלים בדגש על נוגדי חמצון, סיליקה, בטא קרוטן וביוטין.

2. HNS של סולגר – פורמולה ייחודית המכיל חומצות אמינו, סיליקה, ויטמין C ואבץ.

3. כמוסות של סבוקלם – מכילות ויטמיני A ,E, פקעות ורדים, אנטי אוקסידנטים, וביוטין.

התוספים אינם מתיימרים לרפא או למנוע מחלה כלשהי, ומומלץ בכל מקרה להתייעץ עם רופא בכל בעיה בריאותית לפני השימוש בהם.

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה