ויטמין סי, נעים להכיר

(pixabay.com)

רכיב העל שכדאי לאמץ לשגרת הטיפוח

ויטמין C. במשך שנים דיברו איתנו עליו בהקשרים בריאותיים והמערכת החיסונית, אך מסתבר שמדובר גם ברכיב שצבר תאוצה בשנים האחרונות גם בכל הקשור לבריאות העור וכתוצאה מכך נשים נשבעות עליו בתור הרכיב ששינה להן את שגרת הטיפוח. אז מה בעצם כל כך מעניין ברכיב הזה ומדוע עלינו להכיר אותו? ויטמין C הוא אנטי-אוקסידנט חזק במיוחד אשר תפקידו להגן על העור מפני נזקי הסביבה. בנוסף לכך, יש לו תפקיד חשוב ביצירת מראה אחיד של העור ולכן אם אתן סובלות מפיגמנטציה, ויטמין C עומד להפוך לחבר הכי טוב שלכן.

ויטמין C, צורות שונות לו:

כאן העניינים מתחילים להסתבך, משום שיש נגזרות שונות של ויטמין C ולהן רמות אפקטיביות שונות ולכל נגזרת שכזו יש ריכוזיות שונה שמשפיעה גם היא על האופן שבו המוצר יחולל ניסים בעור הפנים שלכן. מבולבלות? ננסה להסביר: הנגזרת הכי עוצמתית וטהורה של ויטמין C היא חומצה אסקורבית, כאשר חומצה אסקורבית בריכוז 15% ומעלה נחשבת ליעילה ביותר וגם זו שנחקרה במסגרת המחקרים הרבים ביותר. אם אתן חושבות שכאן נגמר החיפוש שלכן, יש כמה דברים נוספים שכדאי לקחת בחשבון: חומצה אסקורבית אמנם יעילה ביותר אך גם יש לה נטייה להיות קפריזית. היא נוטה להתקלקל בקלות והיא אינה יציבה.

מוצרים רבים מתהדרים בהבטחות בומבסטיות ומבטיחים לספק לכן חומצה אסקורבית באחוזים גבוהים, כשבפועל החומר מגיע ארוז בבקבוק אשר אינו אטום לקרני אור ואוויר – מה שעלול לגרום לחומר להתקלקל בתוך חודשים או אפילו שבועות ספורים. נגזרות נוספות של ויטמין C שהן יותר יציבות אך גם פחות אפקטיביות הן Sodium Ascorbyl Phosphateו- Magnesium Ascorbyl Phosphate (בהצלחה להגות אותם בקול רם). אז במה עדיף לבחור? הכל שאלה של המותג והפורמולה שאתן רוכשות, מכיוון שמותגי טיפוח מתקדמים מפתחים בכל העת טכנולוגיות מתקדמות וגם מוצאים דרכים לשמור על היציבות של החומצה האסקורבית או לחילופין להגביר את יעילותן של הנגזרות האחרות.

איך משתמשים?

להבדיל מרטינול וחומצות אשר בהם מומלץ להשתמש רק במהלך הערב מכיוון שהם מגבירים את רגישות העור לשמש, במוצרי ויטמין C מותר להשתמש גם וגם. למעשה, אפילו מומלץ להשתמש בויטמין C בשעות הבוקר משום שמדובר כאמור באנטי-אוקסידנט ובשל כך הוא אפילו מגביר את היעילות של מקדם ההגנה שתניחו מעליו.

בנוסף, מאחר שמדובר ברכיב כל כך פופולארי, אפשר למצוא מינונים מסוימים שלו גם בקרמי לחות וסבוני פנים אשר רובם ככולם מבטיחים תועלות של הבהרת עור הפנים, כאשר הדרך האפקטיבית ביותר ליהנות מהתועלות שלו היא באמצעות חיפוש סרום שמכיל את ויטמין C בתור רכיב מרכזי.

טיפים לרכישת מוצר ויטמין C

הדרך הכי טובה להבטיח אריכות חייו של המוצר היא לקנות מוצר אטום לאוויר, כזה שלא מגיע באריזה שקופה או עם פיפטה. אם בכל זאת רכשתן מוצר כזה, זה ממש לא סוף העולם! דאגו להשתמש בו תוך כמה חודשים ספורים ואחסנו אותו במקום קריר ומוצל, רצוי באריזה המקורית שלו. ויטמין C במצב תקין מגיע בצבע שקפקף, אם המוצר שלכן החליף את הצבע שלו לצהבהב תוך כמה שבועות/ חודשים – סימן שחלף זמנו ומוטב לעבור הלאה למוצר אחר. מעבר לכך, זה רכיב שיכול להועיל לכל סוגי העור, מתאים לגילאים שונים ואפשר לשלב אותו בקלות בשגרת הטיפוח וליהנות מהתועלות שלו בשימוש קבוע. תתחדשו !

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה