היום אומנות

אני, קלאודיה

לתצלומים של קלאודיה קורנט יש אופי מהפנט – כמעט דוקומנטרי, ותשוקתה לסיפורים הקשורים לאנתרופולוגיה, מצבים חברתיים, והיחסים בין האדם לסביבה, ניכרים היטב ברגעים הרגישים שהיא תופסת בעד עדשת מצלמתה. קלאודיה נולדה בעיר בולצאנו, באיטליה, שם למדה עיצוב גרפי ואומנות במקביל לקורסים בעיתונות במילאנו ורומא, ועבודותיה צדו את עינהם של מגזינים ברחבי העולם, והקנו לה את הבמה להשתתף בתערוכות בונציה, ובפסטיבל הבינלאומי לצילום בדצמבר 2013

התצלומים שבחרנו לשתף אתכם היום, מתייחסים לפרויקט מיוחד שהיא עשתה עם חברותיה האימהות. היא אמנם עדיין איננה נשואה וללא ילדים, אבל הנושא הזה נרקם במחשבתה וסירב להרפות. לבסוף החליטה לנסות ולתעד דווקא נשים – ובמיוחד אימהות – בסביבה הטבעית, ללא צורך לביים  סיטואציות או לקחת את הנשים לסטודיו.

"זה התחיל לפני כשלוש שנים" היא מספרת. "זה היה פרויקט בתהליך עבודה, סוג של יומן. הגעתי לגיל שבו יכולתי להיות אמא, והתחלתי לתהות על איך נראה העולם בעד עינה של אמא. יצרתי קשר עם כמה חברות ושהיתי בחברתן וחברת ילדיהן לכמה שעות אחר הצהריים. ניסיתי לנפץ בתהליך זה כמה סטיגמות שיש על אימהות, ולהביא את הזווית הפחות מדוברת – כמו העייפות, ההקרבה, ולעיתים קרובות הרצון לפרטיות ושקט. לא רציתי לתעד בהכרח רק את דמות האם הרומנטית המושלמת."

האתר הרשמי: claudiacorrent.carbonmade.com

 

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

תגובה 1 בלבד

  • הגב
    לימור כהן
    אוגוסט 31, 2015 על 7:17 am

    תמונות אמיתיות וטבעיות, שגורמות לנו האמהות להזדהות באותה סיטואציה מצולמת???? האימהות דורשת מאיתנו רבות, המון חושים מפותחים נתגלו אצלי ביום שילדתי את בני בכורי , ואיתו יחד גיליתי אימהות מהי?!
    תמונות מקסימות????

  • השאר תגובה