טיפים למטבח הנכון !

(Pixabay.com)

סדר פסח מתחיל בחודש מרץ. האמנם?

גם אנחנו חולמים על מטבח קסום בו ארונית התבלינים מסודרת לפי הא”ב ובמגירת הירקות לא גדלים ספוגים לבנים. אבל לפני שאתם מוציאים עשרות אלפי שקלים על שיפוץ המטבח או רכישת ארונות חדשים, כדאי שתקראו את הטיפים שיעזרו לכם לפתוח את חלל המטבח, להיפטר מעודף הפריטים ותפוחי האדמה שהתגלגלו לפני כשנתיים מתחת למזווה והתעצלנו לשלוף אותם החוצה, ותראו כמה מיידי יהיה השינוי, גם מבחינה עיצובית וגם ברמת היעילות – פתאום יש מקום על השיש כי סלסלות הפיצ'פקייס מסודרות על מדף נפרד ולא נשמעים רעשי קראנצ'י כשאנחנו פוסעים בבוקר בדרכנו לפינת האוכל.

בתור התחלה, כדאי לעבור על ארונות המטבח ביסודיות, לרוקן את תכולתם ואז להחזיר הכול למקום בצורה מסודרת. הטיפ הראשון שאתם יכולים להיעזר בו הוא – לשים בארגז כל כלי שלא השתמשתם בו במהלך השנה האחרונה, כולל קערות וסירים, ומתנות מהחתונה שהביאה הדודה והתנחלו לכם במהלך השנים במגירת הסכו”ם.

1. תפרידו את הכלים החגיגיים והכלים לשימוש יומיומי. הכלים החגיגיים עולים לאחסון הרחק מהארונית שמשמשת אתכם ביומיום.

2. אורז, פסטה, קטניות, פירורי לחם – כל הפריטים השמורים אצלכם בשקיות אוכל ישנות, מוכרחים לעבור לקופסאות שקופות בסגירה הרמטית.

3. חשוב ביותר לעבור על כל קופסאות השימורים ושאר חומרי הגלם ולבדוק את תאריך היצור שלהם. לא תאמינו כמה מקום יהיה לכם בסוף התהליך הקצר הזה.

4. הקפידו על סידור יעיל – בקבוקים גבוהים מאחור, נמוכים מלפנים. כלי אפייה כגון תבניות או כפפות תנור ישכנו יחדיו במקום אחד – הכי קרוב לתנור שאפשר.

5. את התבלינים כדאי לסדר פחות לפי היופי ויותר לפי כמות הפעמים שאתם משתמשים בהם.

6. לצמצם את קופסאות הפלסטיק למינימום ההכרחי. זכרו שהמטבח שלכם הוא לא חדר תצוגה של Golf&Co

אנחנו כאן ב- NAYA ננסה לתת לך ידע וטיפים בכל מה שהמומחים שלנו מתמקצעים. נעזור לך להתלבש בצורה שתחמיא לך, לבשל בריא, להכנס לכושר ולהפיק את הטוב ביותר מהמשפחה שלך – כל השאר עלייך ?

NAYA – הבית שלך להיות מי שאת.

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה