הרגלי הניקיון שאנחנו מאמצות לקראת פסח

או – "איך אפשר לנקות את הפנים לא נכון?"

הסרת האיפור וניקיון הפנים הם לכאורה חלק טריוויאלי משגרת הערב שלנו, ממש כמו צחצוח השיניים והחלפת בגדי היום יום לפיג'מה, אך דווקא בגלל שהחלק הזה נראה כל כך שגרתי ובסיסי, לבטח תופתעו לגלות שחלקנו הגדול עושות את זה לא נכון.

"איך אפשר לנקות את הפנים לא נכון?" אתן בוודאי תוהות כעת ובצדק מסוים, אך בדיוק מהסיבה הזו אנו מגישים לכן את המדריך להסרה וניקוי בצורה נכונה ובריאה, עם כמה הרגלים שכדאי לאמץ לקראת פסח ובכל יום אחר בשנה.

1. ביוש למגבונים! עוד לפני שנדבר על מה שמומלץ לעשות, בואו נדבר על מה שלא: מגבונים. אנו יודעים שאתן אוהבות את המגבונים ובינינו, הם משמשים אתכן לא רק כשאתן חוזרות מאוחר מבילוי או בחו"ל אלא לפעמים כהרגל יומיומי. אי פעם תהיתן מדוע אתן צריכות לשפשף את העור עם המגבונים במשך פרק זמן ארוך כל כך וגם אז נשארות שאריות איפור מציקות? זה בגלל שמגבונים לא עושים את עבודתם נאמנה ובנוסף, הם מכילים שלל רכיבים מזיקים שלא באמת הייתן רוצות לקרב לפנים. מעתה והלאה שמרו את המגבונים למצבי חירום קשים באמת ואם אפשר רק כדי לנקות שאריות איפור מהידיים.

2. נשבור לכן מיתוס נוסף: אנחנו לא מתים גם על מוצרים שמיועדים להסרת איפור ואפילו מים מיסלריים שנחשבים לעדינים בחבורה – בדיוק מאותן הסיבות, זה פשוט לא עושה מספיק טוב את העבודה.

3. יש סיכוי סביר שגרמנו לכן להטיל ספק בכל מוצרי הסרת האיפור שלכן וכעת נחשוף בפניכן את הקסם הידוע גם בתור "ניקוי כפול". ניקוי כפול מתבסס על סבון על בסיס שמן שממוסס את שאריות האיפור ומיד אחריו סבון על בסיס מים, רצוי כזה שלא מקציף.

4. את הסבון על בסיס השמן מעסים לתוך הפנים, לוקחים מטלית רכה ושוטפים אותה במים חמימים.

5. את המטלית מניחים על הפנים, נותנים לה לנוח במשך כמה רגעים ואז מסירים אותה יחד עם כל שאריות האיפור. חוזרים על הפעולה עם סבון על בסיס מים ועם הצד השני של המטלית ואז משליכים אותה לכביסה. אם אתן לא מתלהבות מרעיון המטלית, אפשר גם לשטוף כמובן עם הידיים ולייבש עם טישיו.

אנחנו אוהבים את שיטת הניקוי הכפול כי זו הדרך האפקטיבית ביותר להסיר את האיפור, את ה-SPF  ואת כל הרדיקלים החופשיים שהפנים שלנו נחשפות אליהם במהלך היום. מעבר לכך, זו שיטה שמרגישה כמו טיפול ספא נעים. הקפידו לעשות שימוש בסבונים בעלי רכיבים טובים שאינם מייבשים את הפנים (כך שלא תחוו תחושה מתוחה ויבשה בסיום השטיפה) ותבחינו במהרה כיצד החלק הכי מעיק בשגרת הטיפוח שלכן, הופך לפתע למהיר ומהנה.

תופתעו לגלות שחלק הניקוי הוא החלק החשוב ביותר בשגרת הטיפוח שלכן ולכן חבל להשקיע בסרומים ובמסיכות יקרות, אם את כל הרכיבים הללו אתן מניחות על פנים שלא הוסרו מהן באופן יסודי שאריות האיפור והיום. עור נקי הוא עור בריא יותר והוא מאפשר ספיגה טובה יותר של כל מוצר שתניחו לאחר מכן.

 גרמנו לכן לוותר על מגבונים? אם כן, כתבו לנו בתגובות!

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה