שבוע האופנה גינדי תל אביב II

DAY TWO

הפעם נתחיל מהסוף להתחלה, ונספר לכם על התצוגה של מרסלו בורלון שחתמה את היום, והחלה במופע ריקוד משלהב (היצירה החדשה של מרסלו בורלון ודויד סקווילס) כאשר הקוקלציה עצמה אופיינה במראה שכבות וסילואט מוארך, עם מעילי בומבר מקושטים עם חרוזי קריסטל קצוצים ומנופחים בחלקם העליון, אותם אהבנו במיוחד, פרינטים אול אובר ושמלות מעטפת אורבניות ומתוחכמות. עומקה של הקולקציה ומוקד המשיכה של הקהל שמילא את האולם עד אפס מקום, ניתן לזקוף לזכות העובדה שמרסלו הוא דוגמא אישית ללקוחה שלובשת את בגדיו, והדוגמנים שצעדו על המסלול נדמו כמו יצאו בזה הרגע מארון הבגדים בחדר השינה שלו. הצצה אינטימית פנימה אל מוחו וכישוריו כמעצב אופנה.

תצוגה נוספת שמשכה את תשומת ליבנו באופן מיוחד היא הקולקציה שהציגה נילי בן סימון העוסקת בקו המחבר בין אמנות לאופנה. הקולקציה "צבעים אסורים" סתיו 2015 הינה קולקציה אמנותית של פיסול, רקמה וציור בהשראת תרבות האבוריג'ינים בטיוואן. "הפריט האהוב עלי בקולקצייה הינו שמלה עם ציור שמן של ילדה ורקמה של עיניים דומעות מצבע עם לב פועם. פריט המסמל את ההתחלה למסע אחר החופש בתקופה בה לא הבנתי למה איני מסוגלת להתפרנס בכבוד מהמקצוע שלי".

תצוגה נוספת הראויה להתייחסות מיוחדת היא של מעצבת האופנה המבטיחה מילי דהן MILI DAHAN (קולקציה עילית לנשים פרי עיצובה לאביב קיץ 2016) השואבת השראה מבדים מסורתיים הלקוחים מתרבויות שונות, אותם הציגה אתמול בגזרות קלאסיות עם קריצה לעולם הבלט.

ירון מינקובסקי הגיש לקהל את מה שייחל לו עד כה – רלוונטיות לאקלים הישראלי, צבעוניות מעוררת חושים, ואפילו רלוונטיות פוליטית שבאה לידי ביטוי בסדרת דגמים שלמה שעשויה מבדי כאפיה שנארגו במיוחד עבורו בחברון. קולקציית קיץ 2016 של מינקובסקי היא הדבר האמיתי בעיניי, עם חזרה לשורשיות, אתניות ואותנטיות, חיפוש אחר זהות ושורשים, ועבודת יד אומנותית.

קולקציה בה כל הדוגמנים והדוגמניות הם כהי עור כבר הייתה לנו (מרסלו בורלון) אז כעת הגיע תורם של הג'ינג'ים – אדומי השיער. מעוז דהאן הוא המעצב מאחורי המותג "נובוריש דוג" שהציג אתמול את קולקציית הגברים היחידה בשבוע האופנה עם פרשנות מתוחכמת, מקורית וחכמה לחליפה הגברית, תוך כדי שת"פ עם רשת ורדינון (הדוגמנים לבשו מעילים עשויים מבד שמיכת אולטרה לייט בפיתוח בלעדי של ורדינון) ומעצבת התכשיטים מיכל בן עמי. יצא לוהט. אדום אש.

 •  שבוע האופנה גינדי תל אביב 2015 במתחם קניון האופנה החדש TLV Fashion Mall

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

3 תגובות

 • הגב
  מירית
  אוקטובר 21, 2015 על 11:49 am

  אני אומנם הייתי בשבוע האופנה, אך תודה לכם שאתם נותנים לנו להינות משבוע נאופנה ואהבתי מאד את כל הקולקציות ובמיוחד את הקולקציה של מילי דהן

 • הגב
  מירית
  אוקטובר 21, 2015 על 11:51 am

  אני לא הייתי בשבוע האופנה

 • הגב
  לימור כהן
  אוקטובר 21, 2015 על 11:58 am

  כל הכבוד לכם????????????
  אתם נותנים לנו את התחושה , כאילו היינו שם בעצמנו❤️כל הכבוד לNAYA

 • השאר תגובה