טרנד העיצוב בזהב

Tom-Dixon | להשיג בקרני תכלת (צילום: יח"צ חול)

מנורות או תכשיטי זהב?

מאת: אורית בנדר, מנטורית לעיצוב פנים.

כמו באופנת הביגוד העולמית, כך גם בהלבשת הבית, נעצב השנה בשימוש נרחב בזהב. ההתרפקות והערגה לאופנה נוסטלגית משנות הארבעים והחמישים ממשיכה לנסוע אחורה בזמן לתחילת המאה הקודמת – תקופת הארט דקו.

מה שאפיין את האמנות בסגנון זה, היה השימוש בצורות גאומטריות בשילוב זהב ועומס דקורטיבי. בעיצוב הבית נוכל לראות זאת במתכונת של מראות מסוגננות, שולחנות צד מעוצבים בצורות גאומטריות עשויים מתכת ומוזהבים, גופי תאורה ממתכות שונות ובעיקר מנורות מוזהבות וברוזגולד. כמו כן נמצא יותר נגיעות מוזהבות בכריות ובטקסטיל לבית.

קחו לדוגמא את הפריטים הללו, מנורה בצורת אקדח של חברת FLOS ומנורה מתוך קולקציית מנורות הזהב של TOM DIXON, שעוצבו בהשראת הטרנדים החמים בעיצוב וכוללת גופי תאורה גאומטריים בצורות שונות. חברת Tom Dixon היא חברת עיצוב אנגלית אשר הוקמה בשנת 2002 וקרויה כשמו של מעצב העל ובעליה, מציבה כיום סטנדרט בינלאומי בכל הנוגע לגימור ולפונקציונליות של הפריטים המעוצבים שלה. טום דיקסון עצמו הגיע אל עולם העיצוב לאחר שהתנה באופן עצמאי בעבודה עם מתכות, השפעה אשר ניכרת במגוון גופי התאורה של החברה, שבעקבות כך זכתה במספר רב של פרסים על עיצוביה והיא מצויה בעשירייה הפותחת של חברות העיצוב החשובות.

*תמונות באדיבות קרני תכלת תאורה.

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה