החיים שלך דבש

רגע מתוק של ביוטי באווירת החג

לפני שנטבול את התפוח בדבש מסביב לשולחן החג, בואו נדבר על דבש בהקשר של טיפוח. כולנו מכירים ברמה כזו או אחרת את סגולות הדבש, שהרי מדובר ברכיב הראשון שנקפיד לצרוך מסביב לשעון יחד עם התה שלנו כשחולים, אבל האם ידעתם שדבש הוא גם רכיב מצוין להשגת עור זוהר וקורן?

אז מסתבר שהדבש עשיר בחומצות אמינו, מינרלים, ויטמינים ואנזימים. מעבר לכך הדבש גם מכיל יותר נוגדי חמצון מאשר בכל רכיב אחר אותו ניתן להפיק באופן טבעי. כל התכונות הללו הופכות את הדבש לרכיב אנטי-בקטריאלי המסייע בהתמודדות עם אקנה ומסייע לשמור על איזון העור ולחזק את ההגנות הטבעיות שלו. לבטח לא יפתיע אתכם לגלות שמהסיבות הללו בדיוק הדבש נחשב כרכיב נפוץ מאוד בשימוש על פצעים ובעיות בקיבה לאורך ההיסטוריה. לא ידוע מתי בדיוק החלו לעשות שימוש בדבש למטרות רפואיות, אך זה ללא ספק אחד הרכיבים הוותיקים והנחקרים ביותר.

חוץ מאשר הדבש והשעווה, הדבורים מפיקות פרופוליס. גם הפרופוליס מופק מפרחים ועלים של צמחים מסוימים, אך תפקידו הוא לשמש בתור הדבק התאי של הכוורת: מאחר שיש לפרופוליס מרקם צמיגי, הוא מסייע להגן על הכוורת מפני נזקי מים. מחקרים בדקו וגילו כי כוורות המצופות בפרופוליס גרמו לכך שהדבורים אשר חיות בתוכן הן בעלות מערכת חיסונית חזקה יותר והגוף שלהן הוא בריא יותר. מתחילים להבין למה אנחנו חותרים?

הפרופוליס בעולם הטיפוח

אז גם הפרופוליס כרכיב מרפא הוא לא ממש עניין חדש וכבר ביוון ומצרים העתיקות נעשה שימוש אנטיספטי בפרופוליס כחומר לאיחוי פצעים, כוויות ופצעונים. הסיבה לכך נובעת מהעובדה שפרופוליס מכיל בתוכו מינרלים רבים כמו מגנזיום ואבץ המסייעים לבנות מחדש תאים שניזוקו, כמו כן, גם הפרופוליס עשיר באנטי אוקסידנטים שמעודדים גם הם חידוש תאי העור.

מאחר שהפרופוליס עשיר בויטמינים, גם הוא נחשב כרכיב סופרסטאר בכל הקשור להתמודדות עם אקנה והתגלה כי אפילו כמות קטנה של פרופוליס יכולה לסייע בחיסול הבקטריה הגורמת להדבקה של האקנה. בנוסף, פרופוליס ודבש מעניקים לחות יפה לעור הפנים, כך שלא רק נשים (או גברים) עם אקנה יכולים ליהנות מהם, אלא כל מי שרוצה ליהנות מעור מאוזן, חזק ובריא.

דבש במוצרי טיפוח?

הרשת גדושה במתכוני DIY המעודדים את חובבי הדבש לרקוח מסיכה או טיפול ביתי המבוססים על הרכיב הזה. זו כמובן אופציה מאוד רלוונטית לטובת מי שלא רוצה להוציא הון על מוצרים מבוססי דבש אך חשוב לציין כי היום ניתן למצוא שלל מוצרים המבוססים על הדבש והפרופוליס: ממסיכות הנשטפות מהפנים ועד לקרמים ליום וללילה. מוצרים המבוססים על ריכוז גבוה של דבש ופרופוליס יתאפיינו לרוב במרקם הצמיגי האופייני של החומר אך ניתן גם למצוא פורמולות שנוכחות הדבש בהן מורגשת אך לא משתלטת לטובת מי שלא מתחבר כל כך לרעיון למרוח דבק דבורים על הפנים.

דבש כרכיב נפוץ מאוד בעולם הטיפוח הקוריאני, שם יודעים דבר או שניים על טיפוח טוב מהו ולא בוחלים באמצעים – אך לאחרונה ניתן לראות כיצד יותר ויותר מוצרים המבוססים על טהרת הדבש והפרופוליס מככבים גם בעולם הטיפוח המערבי.

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה