נטלי עטיה | הטור האישי

יכול להיות שביקשנו לעצמנו יותר מידי? וכי מה באמת אנחנו רוצים, אם לא עבודה מספקת ומשתלמת, אהבה, הערכה, בריאות ורווחה. אבל לאושר יש תכונה אחת בולטת מעל הכל – והיא החמקמקות. כי ברגע שאנחנו מגיעים לנקודה מסויימת בחיינו בה אנחנו מאמינים שכעת מגיע לנו להרגיש מאושרים, האושר מתכדרר כמו כדור אבק אפרורי בפינת החדר, ומסרב לרדת על ראשנו כמו גשם צוהל בסרט של ג'ודי גארלנד.

למרות כל ההתקדמות הטכנולוגית של האנושות וההזדמנויות שמביאה איתה הקידמה, אזרחים רבים ברחבי העולם מדוכדכים מאוד בימים אלה. סקר אחרון של אוניברסיטת ייל בארה"ב מדווח כי סטטיסטית יש כעת 5 מליארד אנשים עצובים, ממורמרים, מבוהלים ועצבניים החולקים איתנו את כדור הארץ. אז נכון שכולנו מאמינים שאנחנו נהיה מאושרים ברגע שדבר זה או אחר יקרה, אבל אנשים שהשמחה היא חלק בלתי נפרד מאמונתם, לא מאמינים בהמתנה לשום דבר ואף אחד. אז הנה 5 דברים שאנשים מאושרים מאמינים בהם, וכדאי שגם אנחנו נשקול ברצינות:

1. האושר לא תמיד מרגיש כמו אושר. זה קצת כמו סקס באמצע השבוע עבור זוג הנשוי 20 שנה. זה בונוס כיפי מאוד שעושה לנו נעים לרגע או שניים ואז נעלם ומתמסמס. אבל אנשים מאושרים לא עסוקים בהגדרות של האושר, הם פשוט חווים אותו בכל הצורות, הגדלים, והמנעד הרחב בו הוא בוחר להגיע. הם משוכנעים שככל שיהיו יותר מרוצים, כך ימשכו אליהם יותר חוויות שיספקו אותם.

2. אתה מי שאתה בוחר לבלות עימו את הזמן. אנשים שמחים מקרינים אושר ואנשים אומללים מפזרים אומללות כמו חיידקי שפעת. אז את מי הייתם מעדיפים בסביבתכם? אנשים עם לב פתוח ושמח יחגגו איתכם יחד את הדברים הטובים שיצרתם בחייכם, ויעצימו את חווית הסיפוק שלכם. האושר מדבק, אז תצמדו אל כל מי שמוכן להדביק אתכם.

3. אתם לא מוכרחים לאהוב את העבודה שלכם. בין אם זו משרה מלאה או משרה חלקית, ממשו את התשוקה שלכם מחוץ לשעות העבודה, ותתייחסו לעיסוק שלכם ככלי באמצעותו תוכלו לשלם את החשבונות, לקנות מצרכים לבית ולרכוש את כל מה שאתם זקוקים לו כדי להתחיל בתחביב החדש. כל אחד מאתנו משתוקק לבטא את הצד היצירתי שבו – אז תנהגו ביצירתיות עם הזמן שלכם, וכך יהיה לכם פנאי גם לעבודה וגם לתחביב יצירתי.

4. פחד הוא אחד המחסומים הגדולים ביותר לאושר. ברגע שאתם מדברים על התשוקות שלכם בטון שלילי, אתם לוחצים על הבלמים וחוסמים כל סיכוי שהיה לכם לאושר. כאשר מבצעים פעולה כלשהי בעיצומו של פחד, תזכירו לעצמכם שחוסר הביטחון שלכם נובע בעיקר מהלא נודע, והעתיד מלא בהפתעות נעימות. אנשים שמחים לא נפטרים מהפחד לחלוטין, הם פשוט למדו איך לפעול עבור עצמם גם תוך כדי הפחדים.

5. אתם לא זקוקים לאדם אחר על מנת לקבל אישור לאושרכם. אנשים מאושרים יודעים שהם יכולים ליצור אושר עם כל הזדמנות שהם מצליחים לתפוס והם לא ממתינים לאישורו של אף אחד, וגם לא תלויים בחסדיו של אדם כזה או אחר. אל תמתינו לאור ירוק, בשביל האושר מותר גם לרמות את הרמזורים. זכרו – הדבר היחיד שיותר גרוע מהאומללות, זו האמונה שלעולם לא תהיה מאושר.

אילוסטרציה: Pixabay.com

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

תגובה 1 בלבד

 • הגב
  מירית
  ינואר 23, 2016 על 10:42 am

  אושר הוא קרן אור שיכולה לעבור דרך אלפי לבבות ולא לאבד טיפה אחת מן הזוהר המקורי שלה; ויותר מכך – כשהיא פוגשת לב מסוים, כמו אור שפוגש מראה, היא חוזרת ומשתקפת בבהירות כפולה. אושר הוא לא מושלם עד שמתחלקים בו.
  – ג'יין פורטר
  נטלי אני אוהבת את הפוסטים שאת כותבת והפוסט שלך גורם לי לאושר גדול, נטלי שתמיד האושר והאהבה יהיו מנת חלקך …… אוהבת מליונים ושתהיה לך שבת מבורכת כמותך
  ????????????

 • השאר תגובה