הכיני עורך לקיץ

(תמונה: pixabay)

איך שומרים על שגרת טיפוח נכונה בקיץ הישראלי?

אי אפשר להתכחש לעובדה שהקיץ כבר כאן. לא רק שהוא כאן – אלא הוא פה במלוא הדרו, משמעותו שהשמש לא ממש מתחשבת בגורמים שוליים עבורה אבל קריטיים לנו, כמו בריאות העור של ההולכים על שתיים. זה אומר שהתפקיד להגן על העור מפני השמש הוא באחריותנו בלבד ועלינו לפלס את הדרך במציאת שגרת טיפוח שתעבוד עבורנו גם בעונה הלוהטת של השנה.

אבל רגע – אל תשנו את שגרת הטיפוח מהקצה אל הקצה. אחד המיתוסים הנפוצים ביותר לגבי שגרת הטיפוח בקיץ, בייחוד בארצנו, הוא שבמהלך העונה הזו יש לאחסן את כל הרכיבים הפעילים עד לבואו של החורף. זו גישה שעושה יותר נזק לעור מאשר תועלת, כי בואו נודה באמת: אנחנו נהנים מארבעה חודשי חורף בשנה ולא ניתן לבסס שגרת טיפוח מאוזנת על חלון ההזדמנויות הקצרצר הזה. רבים מאיתנו חושבים בשוגג שלרכיבים בשגרת הטיפוח שלנו קיימת השפעה מתמשכת על עור הפנים ולכן גם אם לא נעשה שימוש בהם כמה חודשים – הרי שההשפעות שלהם עדיין יהיו ניכרות על העור. זו טעות נפוצה ולכן חשוב לדעת שמוצרי טיפוח ורכיבים פעילים יהיו יעילים כל עוד נמשיך להשתמש בהם.

במהלך הקיץ כשהעור מזיע, נקבוביות נוטות להיסתם, מה שיכול להפוך לכר פורה לבקטריות והופעת פצעונים. לכן בקיץ חשוב מאי פעם להקפיד על שימוש קבוע בפילינג. אל תמהרו לאחסן בבוידעם את החומצות ואפילו את הרטינול שלכן. הקפידו על שגרת טיפוח מאוזנת גם בקיץ והקפידו על שימוש יומיומי במקדם הגנה בעל SPF גבוה.

אם בכוונתכן להעביר את הקיץ בחופשות בטן גב או על שפת הבריכה והים, רק אז כדאי לשקול מחדש את הצעדים שלכן לגבי שגרת הטיפוח.

השתמשו בתכשירי הגנה נגד השמש!

על תכשירי הגנה נגד השמש חשוב להקפיד בכל יום בשנה, בין אם אתן משתמשות ברכיבים פעילים ובין אם לא. תכשיר הגנה נגד השמש הוא מוצר האנטי אייג'ינג היעיל ביותר ולכן מוטב להשקיע במריחה שלו מאשר להשקיע מאוחר יותר בשגרת שיקום עבור עור שסובל מכתמי שמש. הקפידו על שימוש בתכשיר הגנה עם SPF50 שמגיע בתצורה של קרם ולא של ספריי, הניחו שכבה נדיבה שלו בכל יום ותהיו מסודרות. כיום יש בשוק מוצרי הגנה נגד השמש שהם בעלי מרקם שקוף, נוח ונספג במהרה, אז תשכחו את מקדמי ההגנה הכבדים של פעם וחפשו מוצר עם פורמולה שמתאימה לכן.

כמו כן, הקפידו פיזית להגן על עצמכן מפני השמש, באמצעות החיפוש אחר מקומות מוצלים ושימוש במשקפי שמש וכובע. בהדרגה עיברו למרקמים קלילים יותר, כי השינוי הכי משמעותי בשגרת הטיפוח שלכן צריך להיות במרקמים של המוצרים בהם אתן משתמשות. אם בחורף אפשר ואף רצוי לשלוף את התותחים הכבדים ביותר מהארון באמבטיה: שמנים בעלי מרקם עבה וקרמים עשירים, אז הפעם כדאי לעבור למוצרים בעלי טקסטורת ג'ל ומוצרים בעלי מרקמים קלילים ואווריריים יותר, אשר אין סיכוי שיישבו בכבדות על העור במהלך הקיץ.

לסיכום, ממש אין סיבה להיכנס לפאניקה בקיץ ולשים את שגרת הטיפוח על HOLD, כל עוד מגנים על העור מפני נזקי השמש.

☀️💕 @chaiteafortwoblog

A post shared by Glossier (@glossier) on

אנחנו כאן ב-NAYA ננסה לתת לך ידע וטיפים בכל מה שהמומחים שלנו מתמקצעים. נעזור לך להתלבש בצורה שתחמיא לך, לבשל בריא, להכנס לכושר ולהפיק את הטוב ביותר מהמשפחה שלך – כל השאר עלייך

NAYA – הבית שלך להיות מי שאת

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה