נטלי עטיה | הטור האישי

(צילום: איתן טל)

אמנת המחוייבות

– או למה מגיע לי להתחייב קודם כל לעצמי לפני שאני מתחייבת לילדים, בן הזוג, חברים ועבודה:

1. אני מתחייבת לנשום עד 10 ואם אפשר אז לקחת שכטת אויר עמוקה יותר ולשרוד עד 20 שניות לפני כל תגובה (במקרה שלי הייתי ממליצה לקנות בלוני חמצן, לאטום את הפה עם שנורקל ולהגיב כמה שפחות) כי עצבים לא עושים לי טוב לוודג׳ ולנשמה.
2. אני מתחייבת לא להיות דרמטית (?!?!@&•%?!?!) אוקיי, אז לא אתחייב לזה. אבל אני מתחייבת בכל פעם שאני נכנסת לסיחרור דרמטי כמו מסרט אילם מוגזם, להיות דרמטית סטייל הוליווד, שם הכל מסתיים באהבה עצמית והעצמת הזולת.
3. אני מתחייבת לשמור על האני שלי בתוך קשרים אישיים כמן בן הזוג/חברה/הורים/ילדים, וללמוד לאמר "לא, היום לא בא לי" ולהרגיש שלמה וחזקה עם זה. הצורך בלרצות אחרים מוביל אותי לאי נוחות קיומית ועוד יותר בקיומם של אהוביי לצידי ומשם הדרך למריבה/פיצוץ/פרצופים נוסח מרור של פסח קצרים. למזלי, יש לי חברה טובה שבחוכמתה תמיד מוכיחה לי שהשמיים וורודים ואני מייד מאמינה לה (שווה להתאמץ ולמצוא חברת חיים שכזו)
4. אני מתחייבת להיות בכאן ועכשיו ולא להביא את כל הטראומות והפגיעות שהתרחשו אי שם בשנות ה-70 או ה-80 של המאה הקודמת, אלא להסתכל לאדם שמולי בעיניים ולהזכיר לעצמי שהוא/היא לא אשמים במה שקרה לי בתרפפ״ו והיום מה שנמצא איתי הוא שונה לגמרי ואף אחד לא אשם אם אני לא אוהבת אותי מספיק או אם אני לא מגשימה עצמי כמו שרוצה או החבר הראשון שלי העדיף את מאיה עלי. כל זה חשוב והביאני עד הלום, אבל העכשיו הוא כל מה שבאמת יש לי היום, ולא שווה לאבד את כל זה בשביל מה שקרה כל כך מזמן. הגיע הזמן להפסיק למרק את אותם סיפורי עבר ולתת להם לנוח על משכבם בשלום.
5. אני מתחייבת לזכור שהדבר היחיד שמפריד בין החלומות שלי, לבין ההגשמה שלהם, נקרא עבודה. ויפה שעה אחת קודם.
6. אני מתחייבת לעשות לי נעים בימים קשים. גם דברים טריוויאליים כמו מקלחת חמה, שיעור ספורט, מניקור, או להכנס למיטה עם ספר מעצים. אני לא מוכרחה לטוס לתאילנד או להתבודד במנזר בטיבט בכל פעם שסוער (למרות שגם זו אפשרות מרתקת) אבל פיצ׳פקס קטנים שעושים לי טוב, ובגדול.

7. אני מתחייבת לעזור לאחרים. להעניק מהכלים שברשותי באותה תקופה כמו: עצה, תרומה, מגע, דרישת שלום, כל דבר שיעשה לאחר חיוך – אצלי יעשה חיוך כפליים.
8. אני מתחייבת להוריד לבד את פח הזבל ולא לחכות שהוא יעלה על גדותיו (מבלי להיות מתוסכלת "איך אף אחד לא מבחין בכך" אני אחראית זבל נקודה! לא אמתין עוד לאחרים שיקחו אחריות. זה באחריותי. עם זאת, אדרוש באהבה ובגבול שיתוף פעולה בכביסה, בשטיפת כלים ובמעבר עם תרסיס אקונומיקה על גבי השירותים אחת לשעה)
9. אני מתחייבת להתמיד לעשות ספורט פעמיים בשבוע. לטובתי ולטובת הכלל. רוצים אמא קשובה? תנו לה להתאמן. רוצה בת זוג מסופקת? שלח אותה במונית ספיישל לאימון של 45 דקות לכשתחזור משם תקבל את האישה שתמיד חלמת עליה: יפה, בטוחה בעצמה ומשתדלת להבין מה זה פנדל במשחק האווילי שאתה נוהג לצפות בו.
10. אני מתחייבת ומתחייבת עוד ושוב – לאהוב אותי. כי בלי הקבלה העצמית לא תוכל להיות בי נתינה. ליבי לא יהיה פתוח וחיי המוקצבים יהפכו לפיספוס – לא אניח לזה לקרות!!! קיבלתי צ׳אנס אחד לחיות פה בכדור המשוגע והקסום הזה כאחד, אז לפחות שעל מצבתי יהיו חרוטות המילים:

Keep calm
The object understood what life is all about

 

אנחנו כאן ב- NAYA ננסה לתת לך ידע וטיפים בכל מה שהמומחים שלנו מתמקצעים. נעזור לך להתלבש בצורה שתחמיא לך, לבשל בריא, להכנס לכושר ולהפיק את הטוב ביותר מהמשפחה שלך – כל השאר עלייך :)

NAYA – הבית שלך להיות מי שאת

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

2 תגובות

 • הגב
  עדנה אזוב
  מרץ 25, 2016 על 9:10 am

  מהופנטת מהכתיבה שלך,מסכימה עם כל מה שכתבת
  מאחלת לך הרבה שנים של אושר והגשמה עצמית

 • הגב
  מירית
  מרץ 25, 2016 על 10:44 am

  נטלי שיחקת אותה ובענק, זה כל כך נכון שצריכים קודם כל לאהוב את עצמינו וכך יהיה לנו קל לקבל את הקרובים לנו ואת האחר….. ברגע שאנו נעריך את עצמינו יהיה לנו קל לאהוב ולעזור לאחרים שאותם אנו
  אוהבים!!!!
  נטלי את מראה לי ולכולנו את העוצמה הנשית שיש בך…. אוהבת אותך עד כלות ושתהיה לך שבת מבורכת….. אוהבת מיליונים <3

 • השאר תגובה