נטלי עטיה | הטור האישי

למה מותר שלאמא יהיה ליבידו?

1. ללמד את הילדים אחריות אישית על גופם. שיעור ראשון וחשוב בחיים – גם לאמא מסתובב הראש כשהיא רואה את אבא ורגשות מיניים הם חלק בלתי נפרד מהבריאות והאיזון הנפשי שלנו.

2. ללמדם שאין מה לפחד "להפגע". מותר וזה בסדר לכאוב ושהלב ישבר – אבל היי! בשביל זה בדיוק יש את הכתף והחיבוק של אמא. היום כבר לא מתים מאהבה.

3. אני לא מתכוונת לגלות ה-כ-ל לילדים שלי אבל בוודאי גם לא מתכוונת להסתיר מהם חלקים כ״כ חשובים בחיים כמו התאהבות, ריגוש, כמיהה או ציפייה לגבר אחר מלבדם. מקומם מובטח לנצח כילדים שלי. זה קשר שלא יותר לעולם.

4. כי אמא מסופקת רגשית מכינה אוכל טעים יותר.

5. כי זו דרך לטעת בהם אמונה באהבה ובמקביל להנחיל להם פרופורציות נכונות, על מנת שלא להכנס לאובר-דרמה כשהרומן מסתיים.

6. כי לכולנו יש ליבידו ואין צורך לשחק סצינות אנטי פמיניסטיות משנות ה-50 ולהסתיר את העובדה שגם לאמא ואבא יש חיים מלאים שמורכבים מרומנטיקה, סקס בילויים, עבודה וכו׳

7. כי כשאני מאפשרת לעצמי להיות אישה חוץ מאמא, הילדים שלי מקבלים אמא רגועה וקשובה אליהם.

8. אהבה ורגשות רומנטיים הם הבוטוקס המוצלח ביותר לעור הפנים של אמא.

 

אני שמחה על האפשרות שניתנה לי להפוך לאם והאמהות מעצימה את היכולות שיש לי, שפעם לא ידעתי על קיומן. אבל קיומה של האימהות (אחד הדברים היקרים ביותר בחיי) איננה מבטלת חלקים חשובים כמו יצירה ואהבה. אני משתדלת לחלק את העוגה שלי ל-3 חלקים ולא לוותר על אף אחד מהם ליותר מדי זמן ולמעשה להיות בכל אחד מהם מבלי לשכוח את השניים הנוספים.

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

3 תגובות

 • הגב
  עדנה אזוב
  נובמבר 8, 2015 על 7:45 am

  אין עליך נטלי ומסכימה עם כל מילה ומילה
  הילדים שלך זכו בגדול

 • הגב
  מירית
  נובמבר 8, 2015 על 8:48 am

  נטלי, וואוו
  התרגשתי מאד וכתיבתך מעניינת מאד, כהרגלך את כנה ואמיתית והתחברתי לכל מילה שכתבת וילדייך זכו באוצר שזו את , את זן נדיר, נטלי, אני ממרום גילי לומדת ממך הרבה …. אוהבת אותך המון 3>

 • הגב
  רוני
  נובמבר 8, 2015 על 12:48 pm

  קראתי את הפוסט ואהבתי את הכנות שנשקפת מבעדו………זה כל כך נכון שברגע שנשים הופכות לאמהות חלקן מעלימות את הלבידו כאילו מעולם הוא לא היה קיים……ובכך גורמות נזק בלתי הפיך לילדיהם ולעצמן……ולסיום אני אקח ממך את המשפט " אהבה ורגשות רומנטיים הם הבוטוקס המוצלח ביותר לעור הפנים של אמא "

 • השאר תגובה