איך תרווחו מקלחת צפופה

(צילום: מושיק ברין)

טיפים לחדר הרחצה הנכון:

בבתים ישראלים רבים קיימת בעיה נפוצה של חדרי רחצה קטנים וצפופים. במקלחות כאלה, דיירים מוצאים את עצמם עם בעיות של תנועה ואחסון. בעזרת תכנון חכם מראש ניתן להימנע מתקלות ובעיות הנובעות ממקלחת צפופה.

בפניכם מספר כלים שיעזרו לכם להרגיש טוב יותר עם המקלחת שלכם וישפרו לכם את איכות החיים:

1. מקלחון קטן:
אם יש לכם מקלחון קטן, מומלץ לפתוח אותו באמצעות דלתות "הרמוניקה" כלומר, כל כנף מתקפלת לשניים ואפשר להשאיר אותה במצב פתוח רוב הזמן, כשלא משתמשים במקלחון. במקלחון כזה מומלץ להקפיד בשיפוץ, לרצף נמוך יותר לפחות כ-1ס"מ מתחת לפני הריצוף הכללי של המקלחת, בכדי להימנע מבריחת מים מהמקלחון.

2. חדר רחצה קלאוסטרופובי:
ניתן לתת תחושת גודל באמצעות תאורה לבנה חזקה, אפילו מוגזמת יותר ממה שצריך באמת במקלחת קטנה. כלומר, אם סה"כ גודל מנורת לד 30X30 מקובל ומספק במקלחת קטנה, כדאי יהיה יותר להתקין מנורה בגודל 40X40 עם אור לבן.

3. צבעים בהירים:
השתמשו בגוונים בהירים לתת תחושת מרחב, פתיחות והעצמת החזר האור.

4. אשליה אופטית:
ניתן לתת תחושת גודל נוספת ע"י שימוש במראה גדולה, ליצירת הרגשה של מרחב גדול יותר ממה שבאמת יש. המראה נותנת אשליה שגודל המקלחת כפול ממה שהוא באמת ונותנת גם תחושת עומק.

5. פתרונות אחסון:
האחסון המקובל במרבית המקלחות הוא מתחת לארון. הבעיה עם הארון היא הסיפון שמפריע לאחסון. ניתן להשתמש באזור זה לאחסון כביסה או להזמין ארון שהאחסון באזור הסיפון היא מגירה בצורת "ח" שטובה למברשות שיער ולאביזרים קטנים. רעיון אחר לתוספת אחסון, הוא בנית מדף גבוה למגבות. אפשרות נוספת היא אחסון בתוך המראה – כלומר ארון עם דלתות מראה או קלפה הנפתחת כלפי מעלה. אזור זה הוא טוב לבקבוקים וחפצים קטנים. בבחירת הכיור העדיפו כיור קטן כמה שאפשר והשאירו יותר מקום מימין ומשמאל למשטח המשמש כמדף. אין צורך בכיור גדול מדי לצחצוח שיניים וגילוח.

6. ריהוט ארוך:
זכרו כי ארון או מדפים מאורכים נותנים תחושת גודל ולאו דווקא מקטינים את החלל. ניתן להגדיל את המקלחת על ידי עומק צר יותר של הארונות.

7. קווי רוחב ואורך:
חיפוי קירות בקווים רוחביים (למשל אריחים שוכבים של 60X30) נותנים תחושת גודל ומרחב. לעומת זאת קווים אנכיים (עומדים) נותנים תחושת גובה ופחות מרחב.


אם יש לכם שאלות נוספות, תוכלו להירשם בקבוצת הפייסבוק לשאלות בתחום עיצוב הבית והמשרד:

עיצוב פנים – המקום לשאלות למנטורית אורית בנדר

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

תגובה 1 בלבד

  • הגב
    מירית
    ינואר 23, 2017 על 11:29 am

    אהבתי מאד את הפוסט ושיהיה יום קסום לכולנו

  • השאר תגובה