מראות האיפור של רנואר

השראות איפור לתצוגת רנואר (צילום: אלון שפרנסקי)

מאק ורנואר מחממים מנועים

מותג האיפור M.A.C ורנואר משפשפים ידיים מיומנות ומתכוננים לשיתוף פעולה נוסף, השישי במספרו, לקראת תצוגת סתיו-חורף 2016-17 של רנואר שתתקיים בשני הבא (12 לספטמבר) במפגן מסורתי של סטייל ויצירתיות. שלחנו את אחד האנשים הכשרוניים ביותר שאנו מכירים, רוני שוקרון (או מלכת האוונגרד נונה שלאנט, עבורכם) לבקר בהצצה יחודית למראות האיפור שיככבו בתצוגה וההשראות שהובילו ליצירתם.

שמחנו לגלות את נטע סקלי, דמות מוכרת ואהובה (סניור ארטיסט M.A.C) מציגה את תהליך העבודה שמלווה אותה לקראת התצוגה, והעבודה מול פניהן הצחות של הדוגמניות. סקלי מספרת שהרפרנס העיקרי שהנחה אותה ביצירת מראה האיפור לתצוגה הוא מגמת הגראנג' של הניינטיז, מגמה שמושפעת מאד מאופנת הרחוב ומדברת גם על טשטוש על הגבולות בין נשי וגברי. מה טוב אם כן שנונה שלאנט נוכחת בחדר, ומי כמותה יודעת על הגבולות הדקים בין הגברי והנשי, בין המסורתי לאוונגרד ובין הפשטות הנקייה לעומת גישה ישירה וצבעונית לאיפור הפנים.

על המסלול תמצאו דוגמניות עם מסקרה התומכת בתיחום השחור המקיף את העין וגלוס המוסיף משחק טקסטורות ובעזרתו, הופך קו התיחום השחור תהליך פירוק והתמוססות, מה שתורם למראה איפור טבעי מאוד הנראה רענן ומציאותי יותר. למקרה שפיספסתם, הטרנד ממשיך גם בעולם הפופ, עם הזמרת אלישיה קיס שהתראיינה לאחרונה בתוכנית הבוקר הפופלארית באמריקה והצהירה שהיא תשתדל למעט באיפור ככל האפשר, ובאקט נועז לזמרת במעמדה החליטה להופיע בטקס ה-VMA האחרון נטולת איפור כמעט לחלוטין, כך שאנו עדים לכך שמושג היופי עובר תהליך של זיקוק או מיצוי המשאיר רק את המהות של היופי ללא תוספות או קישוטים מיותרים.

מעצב השיער שגיא דהרי מרחיב ותומך במראות האיפור הנבחרים, עם טקסטורות הנעות בין רטוב ליבש, הסילואט והנפח משתנה אך לא נקבע על פי הפרדה בין גברים לנשים (אמרנו ג'נדר בלנדר?) מקורות ההשראה כאן הן קורט קוביין, ליאונרדו דקפריו ושירלי מנסון מלהקת גראבג', שכולם לקוחים משנות התשעים, עם אותו מראה אנדרוגיני ששלט על מסלולי התצוגות והפקות האופנה.

 

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה