3 בנות אנחנו

(קולאז': רוני מרו)

קרם ברולה או קרם ידיים?

הימים מתקצרים ובערבים כבר אפשר להריח בריזה קלה, רמז מהים. הגז במזגן אוזל, סימנים של סוף הקיץ. יש לנו בעיקר תלונות על הקיץ התל אביבי אבל גם כמה נקודות זכות, אחת מהן היא שפע הפירות והירקות הצבעוניים העסיסיים, הבריאים והמספקים. אז שניה לפני שמדף הפירות והירקות מחליף לקולקציית חורף, בדקנו מוצרים שאולי יתנו את העסיס בחורף, ויטמינים, מינרליים, הבהרה חומצית, הרגעה, נקיון ועוד ברכות כאלה, מחכים לכן בתוך המוצרים. הניחוח הוא כמובן מאוד אישי ולבחירה. טיפ: תמיד העדיפו מוצרים עם אחוזים גבוהים של חומרים טבעיים וזכרו לקרוא את האותיות הקטנות.

הפעם שאלנו את המומחה אבנר שרים (נטורופת / רפואה טבעית) על התכונות הבסיסיות של כמה ויטמינים ומינרליים חיוניים המסוגלים לחזק את המערכת גם כשהם מגיעים בתוך מוצרי הקוסמטיקה (מבחוץ) וגם במזון שאנו אוכלים (מבפנים)

ויטמין E – חיוני לעור, לשיער ולמערכת החיסון. לגברים הוא עוזר לבלוטת הערמונית. מקורות: אבוקדו, נבט חיטה, ירקות ירוקים, גרעינים ואגוזים.

ויטמין A – חיוני לראייה, תפקוד העור ועוד. מקורות: ירקות ופירות המכילים בטא קרוטן גזר, בטטה, משמש, מנגו, כרוב ותרד.

ויטמין C – חיוני לרקמות, עצמות, נימי הדם, השיניים, מחזק את מערכת החיסון מפני דלקות ועוד. מקורות: פירות הדר, פלפל אדום, עגבניות, ירקות ירוקים.

מינרלים נדרשים לגוף לצורך איזון ופעילות תקינה של הגוף. מקורות: מלח בישול, אגוזים, שקדים, כרוב, טחינה, בשר דגים, ביצים וקטניות.

כמובן שיש לאזן את כמות הויטמינים והמינרלים ע״י תזונה בריאה נכונה מדודה.

לייעוץ תזונה ורפואה טבעית:
אבנר שרים 054-4727355

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה