Cool Wool | יוסי קצב בקולקציה חדשה

SKETCH 2015-16

נתחיל מהסוף להתחלה. השמש ממהרת לשקוע ולהחשיך את אותיות המקלדת, אבל גם בשעות כאלו כשאני ספון בחדרי – אני לא ממהר לפשוט מעליי את חולצת הסריג ג'רזי החדשה שקניתי בביקורי האחרון בחנות SKETCH. יש משהו מאוד ממכר בעבודה לצידם של מעצבים ומעצבות ישראליים, בנכונות שלהם למצות את מלוא תשומת הלב בעיצוב קולקציות שלמות בסף איכות גבוה, חרף כל הקשיים הכלכליים והכוחות הפוליטיים החגים בסביבת העבודה ויכולים להוות הסחת דעת טורדנית. יוסי קצב הוא אחד הבולטים שבהם, וללא ספק אחד הנאמנים ביותר למלאכתו. את הקולקציה הנוכחית הוא תבלן בחולצות ג'רסי בשטיפת אינדיגו, חולצות טי ארוכות מבדי מלאנג' טקסטוריאליים, וחולצות T רכות ונוזליות העוטפות את גופי כבר מהחורף שעבר.

הפסל אנטוני פירסון היווה מקור השראה לקולקציית סתיו חורף 2015/16 והשראה זו ניכרת הייטב בפריטים בצבעוניות מונוכרומאטית של שחור לבן, אפורים, כחולים, אבן וכאמל, שהם הנוסחה המנצחת של המותג מאז היווסדו בשנת 2009 ועד היום. החיבור הנכון בין פריטים קלאסיים לגבר הישראלי – עם גזרות, טקסטורות ומרקמים שלא ירתיעו את קהל היעד, לבין פריטים שניכר בהם טשטוש מגדרי מכוון, משלים יחד את אופיו של המותג ויציבותו באקלים המשתנה של האופנה הישראלית.

סריגים בעובי מושלם שנסרגו מחוטים איטלקיים (במכונה אוטומטית וללא מגע אדם) עם רוכסנים במקומות לא שיגרתיים, בכחול, בז' ואפור, הם מבין המועדפים עלי בקולקציה האחרונה, בתחרות צמודה מאוד עם חולצות האריג והסריגים הדקים על ג'ינס לייקרה או ג'ינס שחור בגזרה צרה, ובעוד אני מכין לעצמי סטיילינג בהתאמה אישית מול קולבי הבגדים בחנות הבוטיק של קצב, עולה על דעתי שגם הפעם אזדקק ליותר משקית נשיאה אחת לפני צאתי מהביקור החטוף.

ולקינוח? איך אפשר שלא להתפעל מקולקציית הנשים הראשונה של המותג, טבילת האש הראשונה והמוצלחת של יוסי העתידה לתת את הטון גם בעונות הבאות, אך מבלי לאבד את ה-DNA של המותג והניחוח הגברי המודרני והקלאסי המאפיין אותו. המחשופים לא גמורים, החולצות המכופתרות מדברות בשפה גברית, והקולקציה מתכתבת בצורה אורגנית ונכונה עם הפריטים לגברים, הן בשפה העיצובית והן בחומרים עצמם.

האסתטיקה הנקייה של המותג מתאפשרת ללקוח גם תוך כדי ביקור בחנות הבוטיק, המעוצבת בהתאם לרוח הקולקציות וטעמו הקלאסי של קצב. את ההמשכיות שלה הוא מצא הפעם בדמותה של יעל קאילה-שגיא, מעצבת מותג התכשיטים הנושא את שמה, בינהם נולד שת"פ פורה וייחודי לפני כחצי שנה ככלי להעצמת הקולקציה הנשית של קצב. הקולקציות של יעל מעוצבות עם ברגים ומוטות ברזל, פעמוני מתכת, חתיכות עץ ודסקיות. ללא ספק חומרים עם נוכחות מאוד חזקה ואורבנית, אלא שהפעם היא עיצבה תכשיטים הקטנים במידותיהם מהתכשיטים בקו האישי שלה ומאפשרים ענידה לאורך כל שעות היום, עבור הלקוחה החדשה של קצב.

סניפים:

 • מתחם התחנה, ת"א יפו 03-7362640
 • בזל 2, ת"א יפו 03-5325160
 • מתחם שרונה 03-5744234
 • קניון שרונים, הוד השרון 09-7720815

www.ysketch.com

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

תגובה 1 בלבד

 • הגב
  מירית
  נובמבר 2, 2015 על 8:44 am

  הפוסט מקסים ותודה לך מארק גולדנבג שהכרתה לי את החנות…שיהיה לך ולכולם יום שקט ורגוע

 • השאר תגובה