סיפורים בראש

(pixabay)

״סיפורים בראש״.

המפגש שהיה לי השבוע עם אדם קרוב, גרם לי להסתובב עם ״ראש נפוח״ ועם הרבה מחשבות. החלטתי לבסוף ללכת למקומות המוכרים לי, אלו שאני מלמדת את המתאמנים שלי ללכת אליהם. המקום שבו אני מאמינה שהכי חשוב לדעת שאנו אחראים לדברים ומצבים אשר מזדמנים לחיינו. מצבים עם תנאים שמקדמים אותנו או מעקבים אותנו.

ברור שהכי כיף כשהיום שלנו עובר בשמחה ורוגע, כשהדברים מסתדרים על הצד הטוב ביותר ואנחנו מלאים בהרגשת סיפוק וערך. אבל מה לעשות שיש גם ימים לא נעימים? אז פה אני מעלה את השאלה המהותית, האם המחשבות שלנו יוצרות את המציאות שלנו? האם כל הסיפור הוא שאנחנו מספרים ״סיפור״ לעצמנו שהוא ממש רחוק מהמציאות הקיימת?

למילים יש אנרגיה חזקה מאוד והעניין הוא שמה שאנחנו נספר לעצמנו זה בדיוק מה שנקבל במציאות וזו כוחה של המילה. לדוגמה – אם אני אקום בבוקר עם הרגשה שאני ״יוצאת למלחמה״, כמו: ״אוף, שוב אפגוש את הבוס הקשוח שלי, אני ממש לא סובלת אותו…" או "עוד פעם הבעל שלי לא הוריד זבל, כמה פעמים אפשר לבקש, הוא לא ״סופר אותי"… המחשבות הללו ממלאות את הגוף והנפש באנרגיה של מרירות, כעס ותסכול ואז היום שלי לא יהיה שמח ומהנה, כי בראש שלי יש לי ״סיפור״ שהוא הפוך לגמרי משמחה והנאה.

כשהסיפור שלנו אחר, אנחנו יכולים להיות יותר ממוקדים, בהירים ולהתנהל ממקום חיובי ואופטימי. כל זה יאפשר לנו לחוות יום מוצלח ונעים עם עצמי ועם הסובבים אותי. כשאני חיובית ושמחה, אני ממגנטת אלי כל מי שדומה לי. אני אמשוך אלי אנשים עם שמחה ואופטימיות וזה יגדיל את הפוטנציאל החיובי. אנשים שמרגישים טוב ומשדרים תדרים נעימים, קל יותר לפתח איתם שיחה וכיף להימצא בחברתם. בואו נזכור שדומה מושך דומה (במידה זו או אחרת)

אז איך עושים את זה?

כמובן יש כמה דרכים ושיטות שונות להירגע, לשחרר את ה״עומס״ ולהתחבר אל הטוב שבנו, אל המקור הטבעי והחיובי של כל אחת ואחד. לי אישית מאוד עוזר למקד את המבט שלי על התכונות הטובות של האדם, לראות בו את הרצון לקבלה ולאהבה. להאמין ולהישען על הזיכרונות החיוביים עם אותו אדם, אפילו שהוא לא נעים ו״מציק״ כרגע – אני מזכירה לעצמי שביסוד שלו הוא אדם טוב. בהתחלה זה יכול להרגיש קצת מזויף אבל בהמשך זה הופך להיות יותר טבעי.

מה שעוד עוזר לי מאוד זה לכתוב מכתב תודה והוקרה (וממש לא חייבים לשלוח אותו לנמען) ובמכתב אני מודה לאותו אדם, על כל מה שיש לי ומה שהיה לי איתו לפני כן. למשל: צחוקים וחברות, הקשבה ופתיחות, בילויים והנאות, הרגשת האכפתיות ההדדית. אני גם מודה לעצמי שבזכות אותו אדם אני עיצבתי את האישיות שלי והפכתי להיות מה שאני היום. כמו למשל: ממוקדת ומסודרת, אחראית וסבלנית… כתיבת מכתב כזה בהחלט מאתגרת ויחד עם זאת משחררת מאוד מאמונות ותסכולים, מכעסים ומהצטברות של ה״רעלים״ בגוף ובנפש. בסופו של המכתב אני מציינת מה הייתי רוצה באמת מאותו אדם, באיזה קשר הייתי רוצה להיות איתו ואילו רגשות אני רוצה לחוות איתו באמצעות מערכת היחסים שלנו.

ספרו לי אם משהו מזה עורר בכם מחשבות, עזר לכם או אולי נגע בכם במקום אחר.

באהבה ❤️ עדן

עדן מילר רוזנבאום
מנטורית ומאמנת אישית בכירה
052-4084242

פייסבוק: עדן מילר

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה