כי זה רק ספורט?

(צילום: אלכס ניימארק)

האמנם רק ספורט?

או בשפתה של מערכת שיעורי בית הספר היסודי – "התעמלות". מושג שאצל רבים מאיתנו נותר ללא שימוש.

הספורט הוא ״המטלה״ הראשונה שאוותר עליה בשמחה למען פגישה חשובה, זמן איכות עם המשפחה, כי קמתי עם פרצוף חמוץ, או שנעלי הספורט שקניתי לא נותנים תמיכה מספקת לרגליים, מזג האוויר חם/קר בחוץ, המצב המדיני בצפון קוריאה שובר אותי ועוד תירוצים הגיוניים יותר והרבה פחות, אותם אני מתרצת לי רק בשביל לא להתעמל היום. אז נכון שחציתי את גיל 40, וההבנה השכלתנית כי הספורט נחוץ לי והכרחי כדי לשמור על גמישות, זקיפות וכוח כהכנה לגוף המתבגר (הרבה אחרי גיל 40) מניעים אותי לדדות לקראת האימון כמו ילד שנענש, אבל מה שבאמת גורם לי להתחייב לכמה שיותר פעמים של אימון במשך השבוע, זו דווקא גברת חביבה ושתלטנית במיוחד, במקרה שלי – הנפש.

כנראה שהצדק עם החוקרים ועל כן אותם חומרים שהמוח מפריש כמו האנדורפינים, אלה הקרויים גם בשם "מפתחות לגן עדן", מרימים את היום הכי קבץ׳ ואת הוודג׳ הכי טרוד והופכים יום ומצב בלתי אפשרי להתמודדות למבט אופטימי ופרופורציונלי על חיי. כמה נחת מסבים לי אותם חומרים כימיים שהמוח האינסופי שלנו מייצר, כשהם עולים להם מעלה מעלה כחבורת בליינים באפטר-פארטי ומשנים את כל הגישה המיותרת שאחזתי בה שעה קודם.

לכן גם אם אין ממש חשק גדול והתקציב למנוי חודשי למכון הכושר נגמר כעת, צאו להליכה קלה. תתחילו עם הליכה למכולת הקרובה, בהמשך לסיבוב נעים מסביב לבלוק ואולי אפילו תגלו שכל כך טוב לכם כשאתם פעילים גופנית והנפש מאוזנת כאילו יצאתם עכשיו מדיקור סיני (ועוד נקרא עליכם בעיתונים, על אלו שהלכו את חוצה ישראל לכל אורכו והשאירו אבק מאחוריהם לחבר׳ה מ"תגלית") זמן האיכות שלכם עם עצמכם היא המתנה היפה ביותר שתוכלו להעניק לגופכם.

אנחנו כאן ב-NAYA ננסה לתת לך ידע וטיפים בכל מה שהמומחים שלנו מתמקצעים. נעזור לך להתלבש בצורה שתחמיא לך, לבשל בריא, להכנס לכושר ולהפיק את הטוב ביותר מהמשפחה שלך – כל השאר עלייך

NAYA – הבית שלך להיות מי שאת

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה