חשיבותה של המסגרת

THE FRAME

אחד המרכיבים המשמעותיים של פעולת הצילום הוא הוצאת דברים מהקשרם. אנחנו מתמודדים עם השאלה מה לכלול בתוך מסגרת התמונה ומה להשאיר מחוצה לה. זוהי החלטה משמעותית מכיוון שהיא קובעת את תוכן התמונה, והיא גורמת לצילום שלך להיות שונה משל כל אחד אחר. מסגרת התמונה מבודדת מפגשים בלתי צפויים על ידי זה שהיא מפגישה בין אלמנטים שונים ויוצרת ביניהם מערכת יחסים.

המסגרת קוטעת צורות מוכרות ומראה אותן באופן לא צפוי. באמצעותה הצלם עורך את המשמעות ואת הצורה הנראית של העולם ויוצר פיקציה משלו. מה שנשאר מחוץ למסגרת עשוי להגביר את המסתורין ואת העניין בתמונה.

בצילום של Mitch Epstein המסגרת היא שיוצרת את הקשר בין הגינה הפסטורלית לבין המבנים המזהמים שברקע ובכך מייצרת את תוכן התמונה.

אלמנטים המצויים בשולי הפריים, נחתכים לפעמים על ידי המסגרת, ותורמים גם הם לקומפוזיציה ולתוכן של התמונה.

כך למשל בצילומו של אלכס ווב, הדרמה נכנסת לתוך סיטואציה של משחק ילדים, בגלל החיתוכים האגרסיביים. כל זה נכון גם כשאנחנו מצלמים במצלמות מקצועיות וגם כשאנחנו מצלמים בעזרת הטלפון החכם, גם בצילומים התלויים במוזיאונים ומתפרסמים במגזינים שונים, וגם באילו שאנחנו מפרסמים באינסטגרם.

למרות הקלות היחסית שמאפשר לנו הצילום בטלפון החכם, כדאי לחשוב על מה נכניס למסגרת כדי לגרום לאינסטגרם שלנו להיות יותר מעניין וייחודי. בצילום של הצלם דייב שוורץ, שפורסם בחשבון האינסטגרם של NAYA, מיקום המסגרת יוצר באופן מדויק קשר בין הענן לבין דמותה של נטלי בתוך המים, בבגדים לבנים.

תמר סצמסקי היא מרצה בכירה לצילום
פייסבוק: www.facebook.com/tamarset

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה