ועידת הקניונים ורשתות המסחר

בתמונה: המנכ"לית והיזמית יעל ויזל (יח"צ)

בתאריכים 25-27/11 תערך באילת ועידת הקניונים ורשתות המסחר, ויתקיימו פאנלים עם בכירי תחום האופנה והקימעונאות, על שלל גווניו, מריטייל, צריכה וקנייה בעידן הרשת, חידושים טכנולוגיים בתחום, ועוד. לקראת האירוע החלטנו להציג בפני המנכ"לית והיזמית יעל ויזל מספר שאלות. יעל היא האישה מאחורי הסטארטאפ הישראלי Zeekit שהוקם במטרה לפתור את אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם האופנה (הפיזי והמקוון) מדידת הבגדים והדאגה שמא הם לא יתאימו לנו. Zeekit פיתחה טכנולוגיה למדידה וירטואלית של הבגדים דרך אפליקציה או ישירות באתר המותג.

לינק לאתר הועידה: veidat-hakenyonim.co.il

היי יעל, אנחנו למדים שאחוז גבוה מהמוצרים שנרכשים ברשת, מוחזרים בסופו של דבר לחנויות. כיזמית מצליחה בתחום צרכנות הרשת, אילו צעדים ננקטים על מנת לצמצם את היקף התופעה?
זיקית מפתחת טכנולוגיות של הדמיית לבוש על התמונה ועל הלקוח, שתי היכולות האלו יכולות לעזור בביצוע החלטה מושכלת לרכישה. מבדיקה שעשינו יחד עם "אסוס" היה שיפור אדיר בהפחתת כמות החזרות הבגדים ועליה משמעותית במכירות בשל עירוב הטכנולוגיה, שינוי כפול- קונים יותר ומחזירים פחות.

כנכדה לסב המגיע מעולם הטקסטיל, מה תאמרי לקהל בוגר יותר, שעדיין אינו חש בנוח עם המחשבה שבדים נמכרים לאדם שלא מישש אותם קודם לכן?
זה כמו לקנות ירקות בהזמנה באינטרנט, יהיו כאלו אנשים שלנצח ירצו לקנות בחנות, אבל הדור הצעיר שעם השנים הוא הכוח המרכזי לקניה, הוא הופך להיות הרבה יותר מכוון רכישות באינטרנט ומינימום טרחה פיזית של של ללכת לקנות ולבחור. בעזרת הבינה המלאכותית, מגיעים לרכישה עם הרבה יותר ידע על הרכישה שמתאימה ללקוח.

את הבגד אפשר למשש בחנות אבל השאלה מה תעשה בזמן הזה, שאתה יכול לבצע החלטה חכמה בעשירית מהזמן. יש לקחת בחשבון שבאופליין המלאי הוא מוגבל ורכישה מקוונת מציעה הרבה יותר יתרונות מחנות פיזית, הדור הצעיר שהופך להיות כוח הקניה המרכזי הוא הרבה יותר מכוון אונליין.

כיצד מצאת את דרכך ביזמות דווקא בתחום הזה?
במקרה. הייתי מהנדסת חומרה ואלגוריתמים במערכות צבאיות, פיתחנו מערכות מיפוי טופוגרפי והבנו שכמו שאנחנו מפענחים טופוגרפיה ע"פ תמונות מודיעין. ככה גוף האדם כמו טופוגרפיה ואפשר להסתכל על כל תמונות בגד כמו תמונת מודיעין. הבנתי שעם המיומנות מתוך עולמות אחרים אנחנו יכולים לעשות מהפכה אמיתית בתוך עולם האופנה המקוונת. הכניסה לעולם האופנה הייתה מקרית בהחלט ולא מתוך היסטוריה בעולם הזה, אנחנו בעלי רקע עמוק בעולם הטכנולוגי.

מהו החידוש המשמעותי ביותר, או הבשורה לצרכנים, שאנו צפויים לשמוע עליה בוועידת הקניונים הקרובה באילת?
השנים הקרובות מתמקדות בטכנולוגיזציה, שירות אישי באופליין ובאונליין ומי שיזכה לתת לצרכן את ההצעה הטובה ביותר בזמן הקצר ביותר, עם השירות הטוב ביותר יזכה באהדת הציבור. התחרות גדלה והרעש גדל, מותגים יצטרכו לתת יחס אישי במיוחד ולהיות מוכוון לקוח. את היכולת לתת פרסונליזציה מוחלטת.

מהם כמה מהאתגרים (אישיים או מקצועיים) איתם התמודדת כיזמית ומקימת סטארט-אפ כאן בישראל?
השוק האסטרטגי לא נמצא כאן בארץ, בסוף השחקנים הגדולים נמצאים בלונדון, ניו יורק, ארה"ב והמזרח הרחוק. רחוק מהשוק וזה אתגר מאוד גדול. מצד שני, יש בזה הרבה מאד יתרונות להיות מקום מתקדם טכנולוגי שניתן לבחון בו חדשנות בצורה מהירה ויעילה ולכן יש פה פיצוי. צריך לדעת איך לעשות את הפיצוח בארץ. השיווק והמכירות שצריכות להתבצע רחוק מהארץ והעבודה מול זמנים שונים בהפרשי שעות משמעותיים.

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

אין תגובות

השאר תגובה