היום אומנות

הצלם ויליאם אגלסטון מציג בעבודתו מבט ניטראלי ובונה את האומנות שלו מנושאים שבשגרה: משאית פורד של איכר מקומי, נערה אדמונית ברחוב, תקרה אדומה בביתו של חבר והתוכן של המקרר שלו. בעבודתו הוא מציג את העולם סביבו, מצגת של נושאים יומיומיים בהדפסים בפורמט גדול ומרשים, המאפשר לפרוט עם העיניים על כל הפרטים הקטנים.

ויליאם גדל במטע כותנה בדלתא של המיסיסיפי, ויצר דיוקן יחיד של דרום מולדתו מאז שנות ה -60 המאוחרות. הוא נטש את החינוך מסורתי ובמקום ללמוד צילום מהספרים המאוירים של ווקר אוונס, אנרי קרטייה-ברסון, ורוברט פרנק, הוא החליט להתנסות בטכנולוגיית צבע כדי להקליט חוויות במונחים יותר חושניים ומדויקים, ולא להגביל את עצמו לתצלומים מסחריים. בשנת 1976 עם התמיכה של ג'ון זרקובסקי (היסטוריון צילום) הוא הציג "תצלומי צבע" בתערוכה מפורסמת במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק.

התצלומים שלו שגרתיים, יומיומיים, לעתים קרובות טריוויאלים, כך שהנושא האמיתי הוא צבע, ורגש, והיכולת של הצופה לפענח את מצב הרוח של נושאי הצילום. תמונות אלה סייעו לאגלסטון לבסס את עצמו כאחד מהצלמים הלא מסחריים הראשונים שהחלו גם ליצור סרטים באותו סגנון עבודה.

www.egglestontrust.com

מאמר הקודם
מאמר הבא

זה יכול לעניין אותך

תגובה 1 בלבד

 • הגב
  מירית
  ינואר 11, 2016 על 9:36 am

  נטלי שיהיה לך יום מבורך!
  אכן אני אוהבת את הפוסט וככל שהתמונות יותר פשוטות הם נוגעות בצופים "הפשוטים" שרואים את התמונות…..
  אני אישית אוהבת את התמונות וכל תמונה מספרת משהו שנוגעת בכל אחד ואחד!!!!
  שיהיה לך ולכל הצוות בוקר טוב, יום מלא באור גדול וחודש מוצלח!

 • השאר תגובה